Staff

 

Senior Leadership Team
Ms Lisle Von Buchenroder Head Teacher
Mrs Emilie Poulteney Deputy Head Teacher
Mr Steven Carbutt Deputy Head Teacher
Mrs Jacqui Jennings Deputy Head Teacher
Ms Gemma Williams Assistant Head Teacher (PGL UKS2)
Mr Mateu Ramonet Assistant Head Teacher (PGL KS1)
Ms Lauren Borley Assistant Head Teacher (EYFS)
Mrs Zoe Bagheri Assistant Head Teacher
Mrs Faria Alam Masud Assistant Head Teacher (SENCO)
Miss Michelle Emery Human Resources Manager

 

Class Class Teacher Additional Teacher Support Staff
6R Asma Rizvi/Siobhan Ring (Trainee)

Emilie Poulteney

Jacqui Jennings

Mateu Ramonet

Loren Oliver

Lorraine Coy

Eurdle John

Antony Mabey

Agne Stasiauskaite (GTA)

Sindy Thomas

6M Sadhbh McDaid
6E Katherine Edwards
6V Carlos Villarubia
5ON Channelle Owen/Alice Noble
5T Ben Toomey
5P Mitel Patel
4D Donna Howard/Juanita Meija (Trainee) Paula Elliott
Jerry Cerka
4R Jasmine Roberts
4L Alex Luck
3J Kate Johnson Celestina Whitbread
Sheulee Begum
Abdul Monir
Ylfete Maxhuni
3P Michaela Power-Zamora
3S Sarah Davis
3D Sumit Dhar
2B Rebecca Bradley – D’ Cunha/Urvika Patel (Trainee)

Steven Carbutt

Lauren Borley

Faria Alam

Zoe Bagheri

Gloria Phipps
Viviene Thompson
Krisztina Maroti
Swati More
Jackie Barry

2R Rim Raja
2S Amy Stainsbury
2H Louise Havercan
1M Natasha Mansouri

Christine Hudson
Kylie Tang
Adira Sousa
Patsy Turpin
Dionne Theobald

1P Serena Patel
1H Madison Holt
1B Kathryn Bryce-Lennon
RB Ria Black

Julie Green
Maria Roberts
Rose Holley
Shereena Annan (RT)
Hamda Dinbil (RB)
Tina Kaur (RP)
Anna Ulanowska (RC)

 

RP Natalia Prochniak
RC Dee Creig
RT Dean Tanner
Nursery

Costina Sagiu

Vicki Gill (Nursery Nurse)

Michelle Taylor (Nursery Nurse)

Craig Mandell (Keyworker)

Maimouna Sow

Shanie Riley

 

Tina Bennet PE Co-ordinator
Beth Marshall Music Co-ordinator
Mark O’ Rourke Sports Coach
Adam George Sports Coach
Claire Barracks Office Manager
Baneen Abbas Administration, Attendance and Admissions
Sherryl Houchin Receptionist
Aga Chignard Finance and Premises Manager
Denise Martin Finance Assistant
Gabe Site Supervisor
Nick Bond Resources + Website Manager
Temi Adeshina Behaviour Counsellor
Matthew Norton CLM – Computer Learning Manager
Laura Matthews Child Safeguarding Officer
Remi Clarke Community Well-Being Advocate
Jerry Cerka Admin Literacy Support

 

Dinner Supervisors Gertrude de Araujo, Ann Jeynes-Cole, Karen Dorey, Jarry Jallow, Feime Murseli, Ammara Ijaz, Melvude Hoxha
Breakfast Club Julie Green,  Christine Hudson, Jackie Barry, Antony Mabey, Denise Martin
Nursery Breakfast Club Mai Mouna, Melvude Hoxha
After School Club (Sherpa Kids) Patsy Turpin, Sherena Annan, Tina Kaur, Feime Murseli, Jerry Cerka

 

Roles and Responsibilities

Senior Leadership Team
Lisle von Buchenroder (Head Teacher), Emilie Poulteney (Deputy HT), Steven Carbutt (Deputy HT), Jacqui Jennings (Deputy HT), Zoe Bagheri (AHT), Lauren Borley (AHT), Gemma Williams (AHT), Mateu Ramonet (AHT), Faria Alam Masud (AHT), Michelle Emery (Human Resources Manager)
Admin Claire Barracks, Baneen Abbas, Sherryl Houchin
Art and Cultural Awareness Anna Vernon
Assessment Emilie Poulteney & SLT
Behaviour Management and Counselling Jacqui Jennings, Temi Adeshemi & SLT
Child Protection Team Laura Matthews (CSO), Lisle von Buchenroder (DSL), Remi Clarke (CWA) & SLT
Citizenship and PHSCE Louise Havercan
Continuous Professional Development and Training SLT
Curriculum Map SLT
Design & Food Technology Donna Howard
Extended Schools Tina Bennet
Educational Visits Louise Havercan
EAL Rebecca Bradley – D’Cunha
EYFS and KS1 Phonics Manager Zoe Bagheri
Finance and Premises Lisle von Buchenroder, Aga Chignard, (Denise Martin)
Health and Safety Emilie Poulteney, SLT/Admin
Humanities Team – History & Geography Dee Creig, Alice Noble, Ria Black
ICT Gemma Williams, Mitel Patel & Matt Norton

Literacy
Reading
Writing
Oracy

Zoe Bagheri, Natasha Mansouri, Channelle Owen & Kate Johnson

Mathematics

Mateu Ramonet, Carly Rennie & Alex Luck

MFL Co-ordinator  Carlos Villarubia
Music Beth Marshall
Pastoral Care Jacqui Jennings, Laura Mathews, Remi Clarke & Temi Adesheni
P.E. Tina Bennet, Sports Coaches
Performing Arts Channelle Owen
Parent and Public Queries Claire Barracks
Parent Volunteers Steven Carbutt
Reading Resources Jerry Haxhere Cerka
Religious Education/ Collective Worship Natalia Prochniak
SENCO Faria Alam Masud & Loren Oliver
Science Katherine Edwards & Rebecca Bradley – D’Cunha
School Council & Rights Respecting Asma Rizvi
Site Maintenance Gabriel Hipperson & Aga Chignard
Staff Induction SLT
Student Placements + Work Experience Steven Carbutt
Well-being Co-ordinator Donna Howard
Year 6 Transition Sadhbh McDaid